Respirátory

Úvod

Přídavné materiály

Systém Aquasol

Tepelné zpracování

Žárové nástřiky a Laserové návary

Práškové řezání plamenem

Spreje a kapaliny

Tepelně odolné materiály a výrobky

Brusné a leštící kotouče

Ochranné pomůcky

Termokřídy

Keramické podložky

Katalogy ke stažení

Respirátory


Prostředky osobní ochrany dýchacích cest se dělí do dvou hlavních skupin dle zdroje vzduchu: prostředky čistící vzduch a prostředky přivádějící vzduch.

Jednorázové filtrační polomasky (respirátory) proti částicím Určeny pro ochranu před nízkými koncentracemi prachu, mlhy, pylu, organického prachu apod.
Výhody: lehké, relativně pohodlné a z důvodu jednorázového použití levné.
Omezení: minimální ochrana dýchání kvůli špatným těsnícím vlastnostem. Špatné výsledky u pracovníků s vousy. Velmi omezená oblast použití.

Filtrační polomasky pro opakované použití
Tyto filtrační polomasky mají gumové/silikonové obličejové těsnění, které sedí na nose a pod bradou. Výměnné filtry jsou schopny zajistit ochranu před různými typy znečišťujících látek, včetně plynů a výparů.
Výhody: jsou poměrně lehké a nabízejí dobrou ochranu před širokým spektrem škodlivin.
Omezení: použití je omezeno na typ a kapacitu filtrů – nelze použít ani v oblastech s vysokou koncentrací znečišťujících látek (max 10 x NPK-P), ani v prostorech s nedostatkem kyslíku v ovzduší. Namáhavé dýchání, protože plíce musí překonat dodatečný dýchací odpor filtru.
Pro ochranu očí je třeba složitě kombinovat s brýlemi nebo ochranným štítem. Přestože zpravidla dobře a těsně přiléhají k obličeji, mnoho faktorů může těsnost polomasky zásadně ovlivnit.

Respirátory mají 3 třídy ochrany se zvyšující se účinností, obvykle vyjádřené jmenovitou hodnotou "Ochranný faktor (NPF)", což je poměr mezi koncentrací kontaminantu v životním prostředí a uvnitř masky. Výsledný faktor udává, kolikrát může zařízení snížit
vnější koncentraci.

Třídy účinnosti respirátorů:
P1 (Proti prachový filtr třídy 1) 80% filtrace: 4 (NPF)
P2 (Proti prachový filtr třídy 2) 95% filtrace: 10 (NPF)
P3 (Proti prachový filtr třídy 3) 99,95% filtrace: 40 (NPF)

 

OXYLINE X100 V NR D - Respirátor s výdechovým ventilkem třídy FFP1 je navržen tak, aby chránil dýchací systém před škodlivými účinky prachu, pevných a kapalných aerosolů za předpokladu, že koncentrace těchto látek nepřekročí 4xOEL.
Polomaska s jednou z nejnižších úrovní odporu dýchání na trhu. Průtok vzduchu 95l / min. je přibližná hodnota dechu při práci v náročném prostředí. Velice odolná a anatomicky tvarovaná konstrukce, která vyhovuje většině uživatelů.
Respirátor je certifikován jako antistatický a může být používán v prostředí s nebezpečím výbuchu (metan v dolech).
Netoxický prach, potravinářský průmysl, zemědělství, lomy, cementárny, zpracování měkkého dřeva, a zejména prachu, jako je uhličitan vápenatý, přírodní a syntetický grafit, sádra, křída, cement, mramor, oxid zinečnatý, pylová celulóza, síra, bavlna, kovový prach z pilin, uhelný prach s obsahem volného křemíku méně než 10%.

 
OXYLINE X210 V NR D - Respirátor s výdechovým ventilkem třídy FFP2 je navržen tak, aby chránil dýchací systém před škodlivými účinky prachu, pevných a kapalných aerosolů za předpokladu, že koncentrace těchto látek nepřekročí 10xOEL.
Polomaska s jednou z nejnižších úrovní odporu dýchání na trhu. Průtok vzduchu 95l / min. je přibližná hodnota dechu při práci v náročném prostředí.
Velice odolná a anatomicky tvarovaná konstrukce, která vyhovuje většině uživatelů.
Respirátor je certifikován jako antistatický a může být používán v prostředí s nebezpečím výbuchu (metan v dolech).
Středně toxické pevné látky, azbest, měď, baryum, titan, vanad, chrom, mangan, tvrdé dřevo, uhelný prach s obsahem volného oxidu křemičitého vyšším než 10%, skelná vlákna, těžební průmysl, chemický průmysl, metalurgický průmysl, svařování, pájení, dýchatelný prach.

 
OXYLINE X310 SV NR D - Respirátor s výdechovým ventilkem třídy FFP3 je navrženy tak, aby chránil dýchací systém před škodlivými účinky prachu, pevných a kapalných aerosolů za předpokladu, že koncentrace těchto látek nepřekročí 30xOEL.
Polomaska, která má jednu z nejnižších úrovní odporu dýchání na trhu.
Průtok vzduchu 95l / min je přibližná hodnota dechu při práci v náročném prostředí. Velice odolná a anatomicky tvarovaná konstrukce, která vyhovuje většině uživatelů.
Respirátor je certifikován jako antistatický a může být používán v prostředí
s nebezpečím výbuchu (metan v dolech).
Vysoká koncentrace dýchatelného prachu, svařování a pájení, ochrana např. proti prachu obsahujícího berylium, antimon, arsen, kadmium, kobalt, nikl, radium, strychnin, radioaktivní částice, azbest, skleněná vlákna, ve farmaceutickém průmyslu.

 

 

 

Adresa

Škrobárenská 518/16 - Hala B8
Brno  617 00, Czech Republic
GPS: 49°10'55.5"N 16°37'31.8"E

tel.: +420 543 250 727
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

WIRPO s.r.o.

Zabýváte se problematikou svařování, navařování, povrchovými úpravami nebo předehřevy? 

Společnost Wirpo® s.r.o. je dodavatelem materiálů pro tuto oblast od renomovaných českých i světových výrobců.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Evidujeme v běžném režimu.