Formování kořene

Ve vodě rozpustná těsnění pro formování kořene Aquasol ®

Ve vodě rozpustná těsnění pro formovací plyn Aquasol® slouží pro utěsnění ochranného plynu při formování kořene u obloukového svařování potrubních systémů z nerezavějících ocelí anebo slitin hliníku metodou TIG.
Tato těsnění jsou vyrobeny ze Sodík-karboxymetyl celulózy a dřevěných vláken, která se rychle a úplně rozpustí ve většině kapalin včetně vody.

Princip utěsnění kořenové mezery při formování kořene

Připravená ucpávka z voudou rozpustného papíru Aquasol® anebo EZ Purge® se umístní 150 – 200 mm od kořene sváru. Takto umístněná ucpávka se přilepí na stěnu potrubí prostřednictvím ve vodě rozpustné pásky. Kořenová mezera se zapečetí prostřednictvím pásky EZ Zone™ Tape. Pak jen stačí přivést formovací plyn a začít svařovat. Po svařování se těsnění snadno rozpustí a vypláchne vodou bez toho, aby zanechalo jakékoliv zbytky v potrubí.

  1. Svařované potrubí
  2. Ucpávka Aquasol ®
  3. Kořenová mezera
  4. Zapečetění kořenové mezery páskou EZ Zone™ Tape

Největší výhodou ve vodě rozpustných formovacích těsnění je, že mohou být umístěny v těsné blízkosti oblasti svaru, poté po svařování odstraněny jejich rozpuštěním během hydro-testování nebo propláchnutí vodou anebo párou, přivedenou trubkou. Proces formování kořene je zjednodušen a urychlen, navíc při použití mnohem menšího množství inertního plynu. S EZ Purge® a ve vodě rozpustným papírem a páskou Aquasol® může svářeč ve srovnání s konvenčními metodami formování kořene ušetřit velké množství formovacího plynu.

Příprava a realizace ucpávek:

EZ Purge ®, EZ Zone™ Tape, EZ Tape™, EZ Wipes™, OX ™ -100X, Fiback™ jsou produkty společnosti Aquasol Corporation.

Adresa:
Křižíkova 68
Brno  612 00, Czech Republic
GPS: 49°13'21.19"N; 16°36'53.62"E
Kontakt:
tel.: +420 543 250 727-9
fax: +420 543 250 730
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

WIRPO s.r.o.

Zabýváte se problematikou svařování, navařování, povrchovými úpravami nebo předehřevy? 

Společnost Wirpo® s.r.o. je dodavatelem materiálů pro tuto oblast od renomovaných českých i světových výrobců.

Dokladem je působení firmy na trhu již od roku 1996, za samozřejmost pak považujeme certifikaci dle ČSN EN ISO 9001:2001 a ČSN EN ISO 14001:2005.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Evidujeme v běžném režimu.

Rychlé odkazy